Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach poszukuje wolontariuszy do pracy z dziećmi w pieczy zastępczej na terenie powiatu siemiatyckiego.

Utworzono dnia 04.05.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach poszukuje wolontariuszy do pracy z dziećmi w pieczy zastępczej na terenie powiatu siemiatyckiego

"Wolontariuszem może być każdy.
Liczy się czas oddany służbie dobru drugiego człowieka.
Każdy z nas pragnie być potrzebny.
Jest to jeden z warunków osiągnięcia poczucia spełnienia szczęścia"

Janina Ochojska

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach poszukuje kandydatów na wolontariuszy do wspierania podopiecznych przebywających w rodzinach zastępczych.

Zadania:

  • pomoc w bieżącej nauce i odrabianiu lekcji
  • aktywizacja społeczna dzieci i młodzieży
  • pomoc w organizacji czasu wolnego poprzez udział w grach i zabawach
  • ułatwianie dostępu do różnych wydarzeń kulturalnych

Wolontariuszem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach może zostać osoba niepełnoletnia (wymagana jest wtedy zgoda rodziców/opiekunów prawnych), osoba pełnoletnia (w tym uczeń, student).

Wolontariuszem (zgodnie z ustawą) nie może zostać osoba, która jest lub była pozbawiona władzy rodzicielskiej, a także ta, która ma ograniczoną lub zawieszoną władzę rodzicielską. Osoba chcąca zostać wolontariuszem nie może również być skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Wolontariusz musi wypełniać obowiązek alimentacyjny (jeśli został on na niego nałożony).

3 kroki do wolontariatu w PCPR

1) wyślij wypełnioną ankietę kandydata na wolontariusza wraz z CV na adres: e.abramowicz@pcprsiemiatycze.pl,
2) jeśli Twoja aplikacja będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom, zaprosimy Cię na spotkanie do siedziby PCPR w Siemiatyczach przy ul. Legionów Piłsudskiego 3/6,
3) gdy rozmowa przebiegnie pomyślnie, a Ty zdecydujesz się zostać Wolontariuszem, podpiszemy porozumienie o wolontariacie!

Przeczytaj zanim wyślesz aplikację
Wolontariat odbywa się wyłącznie w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej na terenie Powiatu Siemiatyckiego. Centrum zapewnia zwrot kosztów przejazdu komunikacją zbiorową z miejsca zamieszkania wolontariusza do miejsca wykonywania świadczeń wolontaryjnych.

Prowadzimy stałą rekrutację, dlatego czekamy na aplikacje przez cały rok.

Wolontariuszom zapewniamy wprowadzenie do rodziny zastępczej przez pracownika PCPR, zaświadczenia i referencje, możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz umowę wolontariacką.

W trakcie działania w wolontariacie PCPR zapewniamy wsparcie koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, którzy pomogą w rozwiązywaniu sytuacji trudnych oraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Ilość godzin w tygodniu pracy wolontariusza będzie uzależniona od potrzeb rodziny oraz dyspozycyjności czasowej osoby pomagającej, nie mniej jednak niż 1h tygodniowo.

Osoby zainteresowane pełnieniem wolontariatu proszone są o kontakt z pracownikiem PCPR pod numerem tel. 85 730 05 07 wew. 15 lub 517 215 760 lub w siedzibie PCPR w Siemiatyczach, ul. Legionów Piłsudskiego 3/6; w godz. od 7.30 do 15.30.

ZAŁĄCZNIKI:

Zgoda rodziców-opiekunów

Utworzono dnia 04.05.2022, 14:59

Formularz dla wolontariusza OCW

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny